Produkty


"MUSZYNA ZDRÓJ" to wysokozmineralizowana naturalna woda mineralna o doskonałych walorach zdrowotnych. Wydobywana jest z głębokich warstw geologicznych (203m) na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Zawarte w niej jony posiadają bogate własności fizykochemiczne, dlatego nie tylko zaspokaja pragnienie, ale również może być stosowana w leczeniu wielu schorzeń.

Magnez - odgrywa ważną rolę w zapobieganiu oraz profilaktyce miażdżycy naczyń krwionośnych, zawału serca, kamicy nerkowej oraz chorób nowotworowych. Właściwy poziom magnezu w ustroju człowieka decyduje o prawidłowych czynnościach układu immunologicznego i nerwowomięśniowego. Zapobiega stresom, zmęczeniu i bezsenności, zmniejsza napięcia nerwowe, skutki działania alkoholu na organizm oraz pomaga naszemu organizmowi w usuwaniu metali ciężkich takich jak np. ołów i rtęć z organizmu.

Wapń - stanowi główny budulec kości i zębów, utrzymuje właściwą krzepliwość krwi. Działa nie tylko odczulająco ale i uszczelnia naczynia krwionośne w stanach uczuleniowych, reguluje równowagę w zakresie pobudliwości nerwowo-mięśniowej, zapobiega osteoporozie, a razem z magnezem wstrzymuje przechodzenie jonów metali ciężkich z jelit do naczyń.

Sód - jest regulatorem ciśnienia osmotycznego w komórkach, które jest ważne dla równowagi kwasowo-zasadowej naszego organizmu, a także reguluje gospodarką wodną organizmu.

Potas - odgrywa ważna rolę w procesie skurczu mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego, a tym samym w prawidłowej pracy sercu. Ma istotne znaczenie w produkcji białek i tłuszczów, stanowiąc podstawowy składnik komórki.

 
KATIONY: mg/dm3 ANIONY:
Sodowy Na 64.71 Wodorowęglanowy HCO3 1158
Potasowy K 8.46 Siarczanowy So4 3.00
Wapniowy Ca 206.10    
Magnezowy Mg 51.29    

Selen - zapobiega uszkodzeniu wątroby, zwiększa odporność naszego organizmu na promieniowanie jonizujące. Zaliczany jest do tzw. "zmiataczy" wolnych rodników które sprzyjają rozwojowi nowotworów.

Fluor - wchodzi w skład szkliwa oraz tkanki kostnej, chroni zęby przed próchnicą.

"MUSZYNA ZDRÓJ" to wspaniała woda z ekologicznie czystych terenów, posiada atest wydany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Przebadana przez Instytut Medycyny Uzdrowiskowe w Poznaniu.

Ogólna zawartość rozpuszczonych składników mineralnych w mg/L 1533,6 Zawartość składnikow mineralnych charakterystycznych w 1L wody.

 
Jesteś zainteresowany naszą wodą? masz pytania? napisz do nas!

Sopel

Rozlewnia Wód Mineralnych "Sopel"
33-370 Muszyna, Złockie 18 B        GPS 49.3686409,20.8872773

  • +48 18 471 85 70
  • +48 18 471 85 80