Nasz region


Muszyna to piękna miejscowość w głębokiej dolinie otoczona od zachodu grzbietem Góry Mikowej (638m.), od północy Koziejówki (636m.), od wschodu Malnika (726m.), a od południa granicznej Wielkiej Polany (796m.).

Częściowo leży na lewym brzegu Popradu, który opuszcza tu granicę, by za chwilę do niej powrócić. Dzięki gęsto zalesionym zboczom górskim region ten charakteryzuje się łagodnym, górskim klimatem o średniej aktywności biologicznej.

Działanie klimatu górskiego modyfikowane obecnością lasów wpływa korzystnie na schorzenia układu oddechowego, odpornościowego, wykorzystując przeciwzapalne i bakteriobójcze zdolności fitoncydów. Korzystny wpływ klimatu działa również na sferę psychiczną poprzez ujemną jonizację powietrza, a także spokój ciszę i kontakt z pięknem przyrody oraz możliwością aktywności ruchowej w czystym, nieskażonym środowisku.

Muszyna znajduje sie w paśmie Jaworzyny Krynickiej (1114m n.p.m.). Po pokonaniu kolejką gondolową 2211m w ciągu zaledwie 7 minut 465m różnicy wzniesień, można podziwiać z platform widokowych wspaniałe beskidzkie krajobrazy, a bliski kontakt z przyrodą dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Muszyńska gmina uzdrowiskowa dzięki wspaniałemu położeniu od lat przyciąga licznych turystów i kuracjuszy.

Zimą dostępne są liczne wyciągi narciarskie (Powroźnik, Złockie, Jastrzębik, Żegiestów) oraz narciarskie trasy biegowe. Niewątpliwą atrakcją dla przyjezdnych są ogólnie dostępne źródła mineralne, które gaszą pragnienie nawet w największy upał. Wielowiekową historie i tradycje tego regionu poznać możemy w muszyńskim muzeum regionalnym. Natomiast entuzjastów zabytków zapraszamy do wyprawy antycznym szlakiem dawnego "Państwa Muszyńskiego".

Jesteś zainteresowany naszą wodą? masz pytania? napisz do nas!

Sopel

Rozlewnia Wód Mineralnych "Sopel"
33-370 Muszyna, Złockie 18 B        GPS 49.3686409,20.8872773

  • +48 18 471 85 70
  • +48 18 471 85 80